Fizjoterapeuta mgr. Maciej Banaszkiewicz Konduktorska 3B lokal 88 Warszawa tel. 696-205-205
Przejdź do treści

Oferta

Fizjoterapia - zachęcam do skorzystania z moich usług rehabilitacji. Ponad 10 letnie doświadczenie w  jednostkach bólowych.


Fizjoterapeuta, kręgarz czy terapeuta manulany - W dzisiejszych czasach wiele określeń może zmylić. Fizjoterapeuta jest to osoba po 5letniej szkole wyższej, posiadająca prawo wykonywania zawodu wydane przez  Krajową Izbą Fizjoterapeutów. Kręgarz, kiedyś jako samouk przy minimalnej wiedzy teoretycznej "nastawiał" kręgosłup lub wywichnięty staw. Terapeuta manulany - jego praca będzie polegała na kontakcie z ciałem pacjenta przy ograniczeniu jego ruchomości. Praca wszystkich tych osób jest poprawna, kiedy każdy z nich posiada odpowiednie wykształcenie, kompetencje oraz uprawnienia.


Konsultacja fizjoterapeutyczna - trwa 45 minut. W przypadku, gdy korzysta się z niej razem z zabiegiem jest darmowa.


Rehabilitacja kręgosłupa - Urazy odcinka lędzwiowo-krzyżowego, piersiowego czy szyjnego, mogą być inaczej odczuwane przez Pacjenta. W przypadku zmian zwyrodnieniowych, urazów, przeciażeń odcinka lędźwiowego promieniowanie może iść do nóg przodem, bokiem lub tyłem kończyny. Urazy odcinka piersiowego są charaktersytyczne, ponieważ może dojść do zblokowania ruchomości odcinkowej lub problemu z głębokiem oddechem. Problem z odcinkiem szyjnym może objawiać się bólem głowy, promieniowaniem do barków, łopatek, dłoni.


Masaż leczniczy - stosuję go głównie w urazach kręgosłupa w stanach ostrych oraz przewlekłym bólu.


Masaż jako profilaktyka zdrowego kręgosłupa - jest najlepszą formą podtrzymania zdrowia, ruchomości ale i odżywnia tkanek. Z doświadczenia wiem, że zanim dojdzie do urazu można go przewidzieć po stosownych testach diagnostycznych oraz odczuciach pacjenta.


Masaż leczniczy kobiet w ciąży - zabieg może być wykonany, gdy nie ma zagrożeń ciąży. Zabieg poprawia stan fizyczny, ale i psychiczny kobiety. Wraz z kolejnymi trymestrami na zabiegu zmienia się sposób ułożenia przyszłej mamy.


Masaż relaksacyjny - zabieg stosowany w celu rozluźnienia napiętych partii mięśni po całym dniu, treningu czy dla polepsznia kondycji emocjonalnej


Masaż limfatyczny - jego głównymi zadaniami są: poprawa metabolizmu, usunięcie toksyn i nadmiaru wody w danej partii ciała. Dzięki szybszemu przepływowi krwi i limfy redukujemy obrzęk na przykład: opuchnięte nóg po całym dniu pracy siedzącej


Rehabilitacja stawu biodrowego, kolana, stawu skokowego


Rehabilitacja barku, łokcia, nadgartska


Terapia manualna jest to metoda leczenia na podstawie mechaniki układu ruchu, wcześniej poparta dokładną diagnostyką przypadku.


Terapia mięśniowo-powięziowa - nowoczesna metoda stosowana na tak zwanych "taśmach" układu mięśni i stawów. Bardzo często stosowana w sytuacjach, gdzie odczuwalny ból zlokalizowany jest gdzie indziej niż przyczyna.Wróć do spisu treści